Günlük hayatı kolaylaştıracak mobil uygulamalar
Listelist
9 ay önce

• İstanbul’da yaşayanların günlük hayatını kolaylaştıracak mobil uygulamaları sıraladık.

Deniz Otobüsü

Deniz Otobüsü uygulaması, hem özel araç sahipleri hem de toplu taşıma kullanıcıları için biçilmiş kaftan.

Uygulama sayesinde deniz otobüsleri ve feribotların sefer saatlerini kolaylıkla öğrenebileceksin.

İBB Cep Trafik

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından geliştirilen uygulama, anlık trafik bilgisini her bir dakikada değişen ve art arda oynatılan 3 resim halinde kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Uygulamayı kullanırken, trafik sensörlerini veya daha fazla kamerayı görebilmek adına haritayı yakınlaştırman gerekiyor.

Sonra Ne oldu?

• Gündemi ve ilgilendiği konuları takip etmek isteyenler için bulunmaz nimet. 

• Kategorize edilmiş konular, özet ve sade haber, abartısız ve kandırmayan başlıklarla Türkiye'nin ihtiyacı olduğu bir haber uygulaması.

• Üstelik İstanbul, metrobüs, İETT gibi spesifik konuları da takip edebilirsin.

Nasıl Giderim

Uygulama, yolculuğunun ne kadar süreceğini ve senin için uygun olan diğer alternatif rotaları gösteriyor, sana da ayaklarını uzatıp yolu seyretmek kalıyor.

Metro İstanbul

İstanbul Ulaşım San. ve Tic. A.Ş.’nin bizlere sunduğu kurumsal uygulama sayesinde en yakınında bulunan metro istasyonuna, güncel sefer saatlerine, otopark, asansör ve engellilere yönelik tasarlanmış olan istasyonlara kadar pek çok bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsin.

Yandex.Navigasyon

Trafikten kaçırmak için bizleri tercih etmediğimiz yollara soksa da, Yandex artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda.

İstanbul trafiğinde araba kullanacak kadar cesursan, Yandex yolculuğuna eşlik edecek iyi bir arkadaş olabilir.

TRAFI

TRAFI, ulaşıma dair bilgi veren neredeyse bütün uygulamaların pabucunu dama atan türden bir uygulama. Yalnızca İstanbul’la da kalmayıp İzmir, Bursa, Ankara, Adana ve Kayseri gibi büyükşehirlere de dair ulaşım bilgileri sunan uygulama, gerçek zamanlı hareket bilgisi, durağa bir sonraki geliş zamanı, canlı haber paylaşım alanı gibi pek çok özellik sunuyor bizlere.

Sabiha Gökçen

Bu uygulamayla İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan yapılan uçuşları görebildiğin gibi, uçakların haritadaki konumlarını da görebiliyorsun.

BiTaksi

BiTaksi olarak taksi arayan yolcularla, yolcu arayan taksileri bir araya getiren uygulama, herhangi bir uygulamadan daha fazlası, hatta ve hatta şu ana dek yapılmış en iyi icat kanaatimizce.

İster nakit, ister kredi kartıyla ödeme imkanı sunan uygulama, gelen şöförün adını yolculuğumuz daha başlamadan bizlere sunuyor. 

Şehir Hatları

İstanbul’da toplu taşıma araçları arasında en keyifli ulaşımı vapurlar sağlıyor şüphesiz.

Bu uygulamayla beraber, vapur tarifelerini ve iptal olan seferleri canlı canlı takip edebilirsin.

Mobiett

Karmaşık olması ve kullanım zorluğuna dair fazlaca eleştiri almasına rağmen, ortalamanın bir hayli üstünde olduğunu düşündüğümüz uygulama.
Yine toplu taşıma kullanıcıları için tasarlanmış olan Mobiett, otobüslerin duraklara varış saatlerini ve en yakın durakları görebileceğimiz bir hizmet sunuyor bizlere.

Uber

Avrupa’nın dört bir yanında büyük bir memnuniyetle kullanılan ve bize kendi özel arabamızdaymışçasına müthiş bir konfor sunan uygulamanın, yalnızca kredi kart sahipleri tarafından kullanılabildiğini belirtelim. 

İSPARK

Otopark problemi en az İstanbul trafiği kadar bizim için mühimken, İSPARK yani İstanbul Otopark İşletmeleri’nin getirdiği uygulama sayesinde problemimiz tümüyle çözülmüş oldu.

Bu mobil uygulama, İSPARK otoparklarının doluluk oranlarını ve bu otoparklara nasıl ulaşım sağlayacağımıza dair pek çok bilgiyi bizlere sunuyor.

Havaalanı

Çeşitli havayollarının uçuş bilgilerini veya bilet rezervasyonlarını öğrenmek için çok sayıda mevcut uygulama var ancak, tüm havalimanlarının gelen ve giden uçuş trafiğini, saatlerini gösteren bir uygulama yoktu.

Havaalanı uygulaması bu açığı da kapatmış oldu.

HGS

HGS’nize bakiye yüklemek bu uygulamayla artık çok kolay.

HGS Mobil Bakiye Yükleme uygulaması ile T.C. kimlik numaran, vergi numaran veya HGS etiket numaranı kullanarak tüm HGS ürünlerinin bakiyesini görüntüleyebilir, kredi kartın ile kolay ve hızlı bir şekilde yükleme yapabilirsin.

ÖNE ÇIKANLAR

Top